1935

Początki firmy FEZER sięgają obszaru obróbki drewna

1952

Minister gospodarki Erhard odwiedza firmę Fezer na targach w Hannoverze

1962

Założyciel Albert Fezer na jubileuszu 25-lecia firmy w Esslingen

1965

Początki techniki próżniowej

1988

Budowa w pełni automatycznej linii nadzoru do płyt aluminiowych

1996

Georg Komposch i Michael Beisswenger wkraczają do firmy. Obaj są wnukami założyciela

2012

Utworzenie w spółki córki Fezer Vacuum Products Co. Ltd. w Szanghaju (Chiny), której 100% udziałów posiada firma Fezer

Historia firmy FEZER

Początki firmy Fezer sięgają roku 1928.

Panowie Fezer i Stoll założyli wówczas firmę FESTO. Już 5 lat później Albert Fezer opuścił przedsiębiorstwo i założył własną firmę FEZER. Na początku firma zajmowała się produkcją maszyn do obróbki drewna.

Dopiero później, w roku 1961, nastąpiło wejście w obszar techniki próżniowej. Najpierw produkowano płyty wspornikowe do przemysłu drzewnego, a następnie bardzo szybko rozpoczęto produkcję podnośników próżniowych do przenoszenia stali. Obszar techniki próżniowej był stale rozbudowywany i bardzo szybko osiągnął wysoki udział w obrotach firmy.

Po pojawieniu się w firmie wnuków założyciela: Georga Komposcha (w 1996 r.) oraz Michaela Beisswengera (w 1999 r.), konsekwentnie porzucano obszar maszyn do produkcji drewna i koncentrowano się wyłącznie na technice próżniowej. Już po kilku latach osiągnięto wzrost obrotów i dzięki zaplanowanemu własnemu rozwojowi sprostano wysokim wymaganiom rynkowym.

Nieustanny wzrost doprowadził do założenia w roku 2011 spółki córki FEZER Szanghaj (100% udziałów należy do Fezer), która w przyszłości ma pokryć cały azjatycki rynek. Również ostatnie lata generowały zdrowy i solidny wzrost, dzięki czemu firma FEZER stale rozszerzała swoje znaczenie w obszarze techniki próżniowej.

Skontaktuj się z nami

Chętnie Ci doradzimy i będziemy w każdej chwili dostępni na Twoje pytania. Wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać e-mail.

  • Albert Fezer Maschinenfabrik GmbH
  • In den Weiden 26
  • D-73776 Altbach
  • +49 7153 61316-0
  • +49 7153 61316-40
  • info@fezer.com

FEZER na całym świecie

Utrzymujemy rozbudowaną strukturę sprzedaży, dzięki czemu jesteśmy zawsze szybko dostępni dla naszych klientów. Proszę wybrać pożądany język dla odpowiedniej międzynarodowej strony internetowej.

Blisko